Najważniejsze cechy idealnej sali konferencyjnej

Dość łatwo można zauważyć, że oferty dotyczące wynajmu sal konferencyjnych cieszą się obecnie w Polsce ogromną popularnością; pokazuje to, że zainteresowanie takimi usługami jest naprawdę duże. Trudno jednak się temu dziwić.

Właściwie każdy przedsiębiorca, niezależnie od rozmiarów i charakterystyki swojej działalności może od czasu do czasu stanąć przed koniecznością zorganizowania spotkania biznesowego, a w takiej sytuacji znalezienie odpowiedniej sali konferencyjnej jest kwestią absolutnie kluczową. Oczywiście, nie wystarczy po prostu zdecydować się na pierwszą lepszą ofertę, jaka tylko się nam tu spodoba – wybranie czegoś w stu procentach spełniającego nasze oczekiwania jest dużo trudniejsze.


Przede wszystkim musimy wiedzieć, że wybierana przez nas sala jest odpowiednich rozmiarów i posiada całe wyposażenie, jakie będzie nam potrzebne podczas spotkania. Oczywiście, swoje potrzeby z tym związane powinniśmy ustalić jak najwcześniej.

Czy w czasie konferencji będziemy występowali tylko my, czy też przewidziane są wystąpienia zaproszonych gości? Czy do naszej prezentacji potrzebujemy bardziej zaawansowanego sprzętu multimedialnego, czy wystarczy nam rzutnik, do którego podłączymy laptopa? Czy goście – jeśli również mają przeprowadzać własne prezentacje – będą potrzebowali czegoś innego, nż standardowe wyposażenie? Wszystkie takie kwestie musimy ustalić już na początku, bowiem bez tego nie będziemy wiedzieli, czego w ogóle mamy szukać.

Lokalizacja sali również jest bardzo ważna. Największą popularnością cieszą się sale w hotelach – rozwiązanie to faktycznie ma wiele zalet.

Przede wszystkim, jeśli nasze spotkanie będzie trwało nieco dłużej, to goście od razu będą tu mieli zapewniony nocleg. W każdym przypadku nieocenione są usługi cateringowe, jakie zazwyczaj oferuje dobry hotel posiadający swoją salę. Przy dłuższych spotkaniach goście mogą również korzystać z dodatkowych atrakcji, takich jak sauna, basen czy siłownia – takie rzeczy są tu bardzo ważne. Hotel to jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie, bowiem w ostatnich latach dość licznie powstają osobne centra konferencyjne, przystosowane jedynie do potrzeb klientów biznesowych.

Jan Nowakowski

Właściciel makowe.pl - Projektant wnętrz

Zobacz również